WAFFENDERKRITIK’e OY VER!

„Eleştiri silahı, silahların eleştirisinin yerini kuşkusuz alamaz; maddi güç ancak maddi güçle yenilebilir; ama teori de, yığınları sarar sarmaz maddi bir güç durumuna gelir.“
– Karl Marx

Üniversitenin sıradan olması seni de öfkelendiriyor mu? 13-15 Ocak arasında Öğrenci Meclisi’ni seçme hakkın bulunuyor. Bunun için, öğrenci kimliğin ile çeşitli seçim lokaline gidebilirsin. Öğrenci Meclisi, Berlin Özgür Üniversite’sinde okuyan öğrencilerin temsiliyeti anlamını taşımaktadır. Bu meclis, bütün üniversite öğrencilerinin yönetimini(AStA) seçmektedir.

Biz de WAFFENDERKRITIK (Eleştiri Silahları) olarak seçimlere katılıyoruz. Biz işçilerin ve öğrencilerin birliği için mücadele eden devrimci marksist bir grubuz. Bu seçimlere grevleri ve işçi mücadelelerini desteklediğimiz için, Streikliste (Grev Listesi) olarak katılıyoruz. Enternasyonalist bir grup olarak, Meksika ve Kürdistan’daki ilerici hareketleri destekliyoruz.

Bizler şu sıralar daha iyi çalışma koşulları ve kadrolu iş için mücadele eden Amazon işçilerinin grevlerini destekliyoruz. Öğrenci Meclisi’nde öğrenciler ve işçilerin dayanışması için çalışmalar yapıyoruz. Oyunu dayanışmanın, enternasyonalizmin ve sosyalizmin perspektifi için bizim lehimizde kullan. İşçilerin ve öğrencilerin birliğini destekleyebilme fırsatını değerlendir!

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s